Chráň si svoje zuby

Centrum záujmových aktivít v spolupráci s Diplomovanou dentálnou hygieničkou Lenkou Kaiserovou zo zubnej ambulancie Dental-AM Veľké Leváre a so Základnou školou s materskou školou vo Veľkých Levároch realizovali v našej obci osvetu pod názvom CHRÁŇ SI SVOJE ZUBY.

Starostlivosť o zuby je veľmi dôležitá. Nielen z estetického ale aj zdravotného hľadiska. Zubný kaz dokáže spôsobiť mnohé zdravotné komplikácie. Fakt, že si zuby treba umývať, vie azda každý. Ale ako si správne čistiť zuby? Ako často? Akou technikou? Na tieto otázky sme si odpovedali s deťmi I. a II. stupňa zo základnej školy v dňoch 8-12 apríla 2019 a 6-10 mája 2019 počas osvety CHRÁŇ SI SVOJE ZUBY. Žiaci sa dozvedeli aj o správnom výbere zubnej kefky a zubnej pasty. Veľké ĎAKUJEM patrí našim sponzorom CURAPROX Slovensko a GSK GlaxoSmithKline, ktorí nás materiálne podporili počas osvety.

Text a foto: Mgr. Lukáš Richveis

JARNÉ PRÁZDNINY 2019

Jarné prázdniny – to je týždeň voľna pre všetkých školákov. Počas Jarných prázdnin prázdnin Centrum záujmových aktivít ponúklo prázdninový program pre deti a mládež. Bol to týždeň plný aktivít. V pondelok sme začali aktívne športovať v telocvični, v utorok sme si zmerali sily v turnaji v spoločenských hrách. V stredu sme testovali chuťové bunky. Štvrtok sa niesol v tvorivom duchu na tvorivých dielňach. V piatok sme sa ponorili do sveta rozprávok a tým sme prázdninový týždeň ukončili.

Text a foto: Mgr. Lukáš Richveis, koordinátor CZA.Návšteva svätého Mikuláša

Sviatok svätého Mikuláša. Deň, na ktorý sa teší mnoho detí, ktoré netrpezlivo čakajú na príchod svätého Mikuláša. Nebolo tomu inak ani tento rok. Opäť po roku prišiel medzi nás svätý Mikuláš. Deti netrpezlivo čakali na jeho príchod a nevedeli sa vynadívať na dvere. Potleskom sme privítali Mikuláša a deti mu spoločne zaspievali pesničky a zarecitovali básničky. Svätý Mikuláš ich odmenil peknými balíčkami a deti s úsmevom poďakovali. 🙂

Text a foto: Mgr. Lukáš Richveis

Ozdobovanie stromčeka

Vianočný čas sa nám už blíži a pomaly ale isto prichádza aj k nám do Centra. Spoločne s deťmi sme si vyzdobili stromček a na aktivite Centráček porozprávali s pani učiteľkou o svätom Mikulášovi a vianočných sviatkoch. 🙂

Text a foto: Mgr. Lukáš Richveis